fbpx

Vad bör man veta inför helgens Hanko Sommarfest?

Vad bör man veta inför helgens Hanko Sommarfest? 


☀️ TIDTABELL
Portarna till festivalen öppnar kl 14.00 båda dagarna.


☀️RÖRA SIG FRÅN FESTIVALOMRÅDET
Biljetterna byts ut mot armband och pass och du kan gå ut och in från området under kvällen.


☀️ TRANSPORT
Festivalbuss tur-retur från Helsingfors via Esbo och Kyrkslätt till Hangö båda dagarna. Ännu finns det bussbiljetter kvar.


☀️ VIP-SERVERING

Deluxe VIP -middagen serveras kl 15-19.00 båda dagarna.


☀️GARDEROB
Vid festivalporten finns garderob, kostar (4€), där du kan lämna dina saker. I VIP-biljetterna ingår garderoben i biljettpriset.


☀️ ÅTERVINNING
Det finns flera roskisar på området. Kom ihåg att slänga allt rosk i roskisen så håller vi området städigt!


☀️PANT
Panten läggs till i priset på alla drickor. Burkar/ Flaskor/ Muggar/Glas 2,00€
Coolers / Towers / Buckets 5,00 €
Då du returnerar panten till försäljningspunkten får du pengen tillbaka och kan använda de på nästa produkt.


☀️HITTEGODS
Fråga efter hittegods i garderoben och vid infopunkten under evenemanget. Nästa vecka kan du vara i kontakt med Hangö Casino!



Välkommen till Hanko Sommarfest!


Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino