fbpx

Mitä kaikkea olisikaan hyvä tietää ennen viikonlopun Hanko Sommarfestiä?

Mitä kaikkea olisikaan hyvä tietää ennen viikonlopun Hanko Sommarfestiä? Kokosimme tähän tärkeimmät tiedot, joita tarvitset festareilla! 

 

☀️ AIKATAULUT
Tapahtuma-alueen portit aukeavat molempina festaripäivinä klo 14.00.

 

☀️TAPAHTUMA-ALUEELTA POISTUMINEN

Kaikki liput vaihdetaan festivaalialueelle saavuttaessa rannekeeseen ja passiin, joilla on mahdollista poistua tapahtuma-alueelta tarvittaessa.

 

☀️ KULJETUS
Bussikuljetus Helsingistä Hankoon Espoon ja Kirkkonummen kautta kulkee molempina festaripäivinä, ja bussilippuja molemmille päiville on vielä jäljellä. Matkan järjestäjänä toimii Friman Matkat.

 

☀️ VIP-RUOKAILU
Deluxe VIP -ruokailun kattausajat ovat molempina päivinä klo 15.00-19.00.

 

☀️ KIERRÄTYS
Alueelta löytyy kierrätyspisteitä, joten muistetaan kaikki huolehtia roskat roskiin. Näin pidämme alueen yhdessä siistinä!

 

☀️PANTTI
Kaikkien juomatuotteiden hintoihin lisätään pantti. Tölkit / Pullot / Mukit / Lasit 2,00 €
Coolers / Towers / Buckets 5,00 €
Palauttamalla pantillisen tuotteen anniskelupisteelle, saat maksamasi rahan takaisin tai voit käyttää sen seuraavaan tuotteeseen.

 

☀️NARIKKA
Festivaalin portilla on maksullinen narikkapalvelu (4€), johon voit jättää tavarasi säilytykseen tapahtuman ajaksi. VIP-asiakkaille lipun hintaan sisältyy veloituksetta narikkapalvelu.

 

☀️LÖYTÖTAVARAT
Löytötavaroita voi tiedustella narikasta ja infopisteestä tapahtuman aikana. Maanantain 20.6. jälkeen löytötavaroita voi tiedustella Hangon Casinolta.

 

Tapahtuman infossa lisää tietoja. 

 

Tervetuloa nauttimaan kesästä Hanko Sommarfesteille!

 

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino