fbpx

Torsdagen 16.6 ställs in

Dessvärre är vi tvungna att meddela att Hanko Sommarfest torsdagen 16.6 nu ställs in på grund av för liten efterfrågan. Festivalen ordnas iallafall i två dagar,  fredag 17.6 – lördag 18.6 på området vid Hangö Casino.

 

Alla de som köpt biljetter till torsdagen 16.6 (Premium och Deluxe) kan använda biljetterna antingen till fredagen 17.6 eller lördagen 18.6 och inga ändringar angående biljetten behöver göras. Har du köpt biljett till torsdagen kan du alltså fritt bestämma om du istället vill gå på festivalen fredag 17.6 eller lördag 18.6.

 

Det är också möjligt att returnera torsdagens festivalbiljetter senast den 31.5.2022 via den biljettförsäljare ni köpt dem (Lippu.fi tai Netticket). Pengarna för biljetterna betalas tillbaka i sin helhet minus biljettförsäljarens serviceavgift.

 

Vi beklagar ifall detta orsakar problem och hoppas att vi ses på Hanko Sommarfest 17.-18.6.2022 iallafall.

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino