fbpx

Som programledare för festivalen får vi se Mikko Leppilampi och Krista Siegfrids

Som programledare för festivalen får vi se ingen mindre än Mikko Leppilampi och Krista
Siegfrids. Krista har charmat finska folket dels med sin röst och energi i Eurovision Song
Contest och med sin otroliga dans talang i årets Tanssi Tähtien kanssa där hon tog sig till
final. Mikko Leppilampi har länge varit stor figur inom den finska underhållningsvärlden och
vi får även se Mikko uppträda med band på festivalen.

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino