fbpx

På Hanko Sommarfest utlovas ett högklassigt musikutbud

Vi hoppas att alla skall hitta just sin favoritdag på Hanko Sommarfest. Till festivalen säljs
endast en dags biljetter. De första åtta publicerade artisterna är: Lauri Tähkä, som varit en av
de största artisterna i finland under en lång tid. Lauri är en grym entertainer och säljer slut
de stora arenorna. Vi får se Antti Tuisku som själv har två slutsålda spelningar på Olympia
Stadion 2022, BEHM som plockat hem 7 priser på Emma Gaalan och blivit en stor stjärna. De
övriga på listan är ingen mindre än J. Karjalainen, Arttu Wiskari, Ellinoora, Agents &
Maustetytöt, ABREU och Ida Paul & Kalle Lindroth.

Torsdag 16.6.2022
Agents & Maustetytöt
J. Karjalainen
Arttu Wiskari
Mikko Leppilampi band
+ resten av artisterna publiceras snart

Fredag 17.6.2022
Antti Tuisku
BEHM
ABREU
Mikko Leppilampi Band
+ resten av artisterna publiceras snart

Lördag 18.6.2022
Lauri Tähkä
Ellinoora
Ida Paul & Kalle Lindrooth
Mikko Leppilampi Band
+ resten av artisterna publiceras inom kort

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino