fbpx

Hanko Sommarfesteillä luvassa erittäin tasokas ohjelmisto

Jokaiselle löytyy varmasti oma suosikkipäivä tulevan kesän Hanko Sommarfesteiltä! Festivaaliin myydään ainoastaan päivälippuja. Ensimmäisinä julkaisuina ovat yhdeksän kotimaista artistia: Suurilla areenoilla ja stadioneilla esiintyvä Lauri Tähkä, Helsingin Olympiastadionilla omat kaksi loppuunmyytyä keikkaa vuonna 2022 tekevä Antti Tuisku, Emma-gaalassa peräti 7 palkintoa voittanut BEHM, kesällä 2022 erikois- yhteiskeikkoja tekevä kahden eri sukupolven yhtyeen kokonaisuus Agents & Maustetytöt sekä suositut artistit J.KarjalainenArttu WiskariEllinooraABREU sekä Ida Paul & Kalle Lindroth. Festivaalin ulkomaalaiset artistit ja lisää kotimaisia esiintyjiä julkaistaan myöhemmin.

Torstai 16.6.2022
Agents & Maustetytöt
J.Karjalainen
Arttu Wiskari
Mikko Leppilampi band
+ loput esiintyjät julkaistaan myöhemmin

Perjantai 17.6.2022
Antti Tuisku
BEHM
ABREU
Mikko Leppilampi band
+ loput esiintyjät julkaistaan myöhemmin

Lauantai 18.6.2022
Lauri Tähkä
Ellinoora
Ida Paul & Kalle Lindroth
Mikko Leppilampi band
+ loput esiintyjät julkaistaan myöhemmin

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino