fbpx

Ny exklusiv festival ”Hanko Sommarfest” till Hangö nästa sommar

Hanko sommarfest ordnas för första gången i den mycket populära och vackra
sommarstaden Hangö. Festivalen ordnas på Casino stranden den 16-18.6.2022.
På Hanko Sommarfest får vi se både inhemska och utländska stjärnartister uppträda på de
helt unika festivalområdet vid havet. På scenen får vi se bl.a Lauri Tähkä, Antti Tuisku, Agents
& Maustetytöt och BEHM. Som programledare fungerar Mikko Leppilampi och Krista
Siegfrids. Flera inhemska och utländka artister släpps i ett senare skede. Stay tuned!

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino