fbpx

Uusi luksusfestivaali Hanko Sommarfest tulossa ensi kesänä

Hanko Sommarfest järjestetään ensimmäistä kertaa suomalaisten rakastamassa kesäkaupungissa Hangossa Casinon rannassa ensi kesänä 16.-18.6.2022

 

Hanko Sommarfest tuo kotimaiset ja ulkomaalaiset tähtiartistit upeaan miljööseen täysin uniikille festivaalialueelle meren rannalle. Tapahtumassa mukana mm. Lauri TähkäAntti TuiskuAgents & Maustetytöt sekä BEHM – juontajina Mikko Leppilampi sekä Krista Siegfrids. Ulkomaalaiset artistit ja lisää kotimaisia artisteja julkaistaan myöhemmin. Luvassa erittäin korkealaatuinen tapahtumaelämys. Festivaali on kokonaisuudessaan K18 ja koko tapahtuma-alue on anniskelualuetta.

Tulevana kesänä ensimmäistä kertaa Hangon Casinonrannassa järjestettävä Hanko Sommarfest tapahtuma tuo laadukkaan ohjelmiston, huippuartistit sekä ainutlaatuisen palvelukokonaisuuden Hankoon kesällä 2022.

Hanko Sommarfest on uudenlainen ja ainutlaatuinen luksustapahtuma, johon on myynnissä erittäin rajoitettu määrä lippuja. Festivaali järjestetään 16.-18.6.2022 kolmipäiväisenä Hangon Casinonrannassa. Luvassa on upea festivaaliviikonloppu kesäisen Hangon kauniissa merimaisemissa.

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino