fbpx

Imorgon kör vi igång Hanko Sommarfest!

På fredagen ser vi  BEHM, ABREU, INNA, Kasmir, Galantis och Antti Tuisku och på lördagen Ellinoora, Ida Paul & Kalle Lindroth, Chisu, Petter, Lauri Tähkä och JVG.

 

OBS! Några ändringar har gjorts i tidtabellen – Galantis speltid har ändrats och de börjar spela 

kl 21.30!

 

Nedan finns uppdaterade tidtabeller.

 

Fredag 17.6.2022

 

14:00 Dörrarna öppnar 

15:00 BEHM
16:45 ABREU
18:30 INNA (ROM)
20:00 Kasmir
21:30 Galantis (SE)
00:00 Antti Tuisku

02:00 Festivalen stängs

 

Lördag 18.6.2022

 

14:00 Dörrarna öppnar

15:00 Ellinoora
16:45  Ida Paul ja Kalle Lindroth
18:30 Chisu
20:15 Petter (SE)
21:45 Lauri Tähkä
00:00 JVG

02:00 Festivalen stängs

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino