fbpx

Hanko Sommarfestin VIP DELUXE menu julkaistu!

Herkullisia uutisia – Hanko Sommarfestin Deluxe VIP -menu on nimittäin valmis! 
Hans Välimäen suunnittelemasta menusta löytyy herkkuja jokaiseen makuun!
 
Alkuruoka
– Mausteista tuoretomaattikeittoa
– Marinoituja kauden kasviksia
– Lähi-idän tyyliin valmistettu salaatti, bulguria, tomaattia, kurkkua, sipulia, korianteria ja granaattiomenan siemeniä
– Salaatti marinoidusta kurkusta ja vesimelonista, fetaa, chiliä, korianteria, minttua ja sitruunavinaigretteä
– Perunasalaattia, majoneesia, kurkkua, piparjuurta, suolakurkkua ja kapriksia
– Kanasalaattia, selleriä, omenaa ja currya
– Lohitartar, keitettyä kananmunaa, ruohosipulia, tilliä, kapriksia ja marinoitua sipulia sekä creme fraichea
– Marinoitua vasikanpaistia, tonnikalamajoneesia, oliiviöljyä sekä kapriksia, piparjuurta ja parmesaania
 
Leivät & levitteet
Bead – juureen leivottua leipää
Hummus – kikhernetahnaa
Labneh – mausteista jugurttikastiketta
Tapenade – oliivitahnaa
 
Pääruoka
Perjantai 17.6. 
– Härän paahtopaistia, sienikastiketta ja paahdettuja perunoita
– Metsäsienirisottoa
 
Lauantai 18.6.
– Lämminsavustettua lohta ja tartar-kastiketta
– Itsetehtyjä falafeleja ja mausteista tomaattikastiketta
 
Jälkiruoka
Mantelipannacotta ja mehustettuja mansikoita
– Suklaamoussea ja vadelmakastiketta
 
Ruokailuajat molempina päivinä klo 15.00-19.00. Tervetuloa herkuttelemaan!

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino