fbpx

Author: iida-amalia

Ensimmäinen Hanko Sommarfest on nyt juhlittu ja haluamme kuulla, miten meillä meni! Kaikki antamanne palaute on meille erityisen tärkeää. Alla olevasta linkistä pääset jättämään palautetta tapahtumasta. Voit jättää palautetta suomeksi tai ruotsiksi. Kaikkien palautteen jättäneiden kesken arvomme liput ensi kesän Hanko Sommarfestiin! Kerro miten Hanko Sommarfest sujui,...

  Hanko Sommarfestin perjantaipäivän aikatauluun tulee pieni muutos. Galantis aloittaa aiemmasta poiketen klo 21.30. Muutos ei vaikuta muihin aikatauluihin.   Alla päivitetyt aikataulut. Tervetuloa Hanko Sommarfesteille!     Perjantai 17.6.2022 14:00 Ovet avautuvat 15:00 BEHM 16:45 ABREU 18:30 INNA (ROM) 20:00 Kasmir 21:30 Galantis (SE) 00:00 Antti Tuisku 02:00 Ovet sulkeutuvat Lauantai 18.6.2022 14:00 Ovet avautuvat 15:00 Ellinoora 16:45  Ida Paul ja Kalle Lindroth 18:30...

Mitä kaikkea olisikaan hyvä tietää ennen viikonlopun Hanko Sommarfestiä? Kokosimme tähän tärkeimmät tiedot, joita tarvitset festareilla!   AIKATAULUTTapahtuma-alueen portit aukeavat molempina festaripäivinä klo 14.00. TAPAHTUMA-ALUEELTA POISTUMINENKaikki liput vaihdetaan festivaalialueelle saavuttaessa rannekeeseen ja passiin, joilla on mahdollista poistua tapahtuma-alueelta tarvittaessa.  KULJETUS Bussikuljetus Helsingistä Hankoon Espoon ja Kirkkonummen kautta...

Pohditko vielä, miten saapua Hanko Sommarfesteille?  Friman Matkojen kyydissä on mahdollista matkata bussilla Helsingistä suoraan Hanko Sommarfesteille.   Bussi kulkee molempina festaripäivänä pe-la 17.-18.6. kerran päivässä meno-paluun. Bussi lähtee joka päivä klo 12.00 Helsingistä, ja se kulkee Espoon ja Kirkkonummen kautta Hankoon. Paluu lähtee Hangosta klo 01.30 samaa...

Herkullisia uutisia - Hanko Sommarfestin Deluxe VIP -menu on nimittäin valmis! Hans Välimäen suunnittelemasta menusta löytyy herkkuja jokaiseen makuun! Alkuruoka- Mausteista tuoretomaattikeittoa- Marinoituja kauden kasviksia- Lähi-idän tyyliin valmistettu salaatti, bulguria, tomaattia, kurkkua, sipulia, korianteria ja granaattiomenan siemeniä- Salaatti marinoidusta kurkusta ja vesimelonista, fetaa, chiliä, korianteria, minttua ja...

Kaipaako seuranne tai yhdistyksenne rahaa kisamatkoja, virkistyspäiviä ja muuta mukavaa varten? Etsimme nyt seuroja sekä yhdistyksiä mukaan toimintaamme tapahtumaviikolle. Työtehtäviä on runsaasti erilaisten tehtävien parissa kuten aluerakennus- ja purku, siivous, narikka yms. Tehdystä työstä maksetaan seuralle korvaus työtehtävästä riippuen. Ota rohkeasti yhteyttä talkoolaiset@hankosommarfest.fi ja kysy lisätietoa!...

Ei veneellä, vaan bussilla Hankoon! Friman Matkojen kyydissä on mahdollista matkata Helsingistä Hanko Sommarfesteille. Bussi kulkee jokaisena festaripäivänä pe-la 17.-18.6. kerran päivässä meno-paluun. Bussi lähtee joka päivä klo 12.00 Helsingistä, ja se kulkee Espoon ja Kirkkonummen kautta Hankoon. Paluu lähtee Hangosta klo 01.30 samaa reittiä pitkin...

Ota yhteyttä

Hanko Sommarfest - Nordic Live Productions Oy

Tommi Mäki
promoottori
tommi@nordiclive.fi

Jenna Fyhr
vastaava tuottaja
jenna@nordiclive.fi

Veronica Huhtanen
markkinointi
veronica@nordiclive.fi

Veera Hihnala
aluesuunnittelu
veera@nordiclive.fi

Juuso Toivonen
X-sec turvallisuuspäällikkö
juuso@x-sec.fi

Ari Myllyniemi
ohjelmapäällikkö
ari@nordiclive.fi

Valtteri Taipalus
myyntipaikat ja yritysmyynti
valtteri@nordiclive.fi

Mathias Niemi
anniskeluvastaava
mathias@nordiclive.fi

Eetu Ojala
siisteys- ja hygieniavastaava
eetu@nordiclive.fi

Matias Rosström
kehitysjohtaja
matias@nordiclive.fi

Hangon Casino